Obrázek   
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:

Pamatovat si mne

Zapomenuté heslo

Nová registrace
Kam dále?
Hledání
Vzhled

(3 vzhledů)
Kdo je Online
8 uživatel(ů) je online (2 uživatel(ů) si prohlíží Diskusní fórum)

Uživatelé: 0
Hosté: 8

více...
Noví uživatelé
tomhamek
tomhamek
13. 10. 2017
sisisman
sisisman
03. 10. 2017
harmon
harmon
28. 09. 2017
microlan
microlan
28. 09. 2017
adamek
adamek
21. 08. 2017
ok9swl
ok9swl
21. 08. 2017
Morison
Morison
07. 08. 2017
tomsth
tomsth
02. 08. 2017
cerenice
cerenice
09. 07. 2017
kathliin
kathliin
06. 07. 2017
Kdo za co může
Administrátorka
Žirafka
Žirafka
Žirafička
Žirafička
Korektoři
KatyH
KatyH
Redaktoři
bernard
bernard

Přejít na hlavní stránku fóra Žirafoviny.cz
   Co mne těší
     První honorář
Zaregistrovat se

Podle vláken | Novější dříve Předchozí téma | Další téma | Přejít na konec
Autor Téma
Žirafka
Vloženo dne: 2. 8. 2017. 20:13
Administrátorka
Členem od: 04. 05. 2008
První honorář
Dneska mi udělala radost zpráva z banky, kde mi přišla informace o tom, že z redakce PE přišel první honorář za článeček. A to takový, že velmi příjemný Článků vyjde ještě několik a kdo ví, jestli budou i nějaké další, jeden se už i rýsuje, tak jsem zvědavá, co z toho nakonec bude. Nechme se, zatím, překvapit, co přinesou dnové následující.
geograf
Vloženo dne: 5. 8. 2017. 18:12
Tichošlápek
Členem od: 01. 02. 2015
Re: První honorář
Včera sem si koupil PE (jak tak čtu ebastlírnu jsem snad poslední kdo to dělá) a našel tam článeček "Určení parametrů neznámého ručkového měřidla"

Vypadá to zajímavě ALE mohlo to být rozvedeno více prakticky, uvedeny nějaké ty výpočty. Troufám si tvrdit že při měření metodou "Měření pomocí sériového odporu" při sepnutém spínači 80% lidí si odpálí ručičkové měřidlo protože budou mít nastavené velké napětí na zdroji. Ono pro 100uA měřák je téměř každé napětí lezoucí ze zdroje smrtelné.

Asi bych to psal stylem pro začátečníky, co se k ručkovýmu měřáku dostali poprvé v životě a chtěli by ho nějak zužitkovat.
Žirafka
Vloženo dne: 5. 8. 2017. 20:59
Administrátorka
Já bych to dneska také napsala trochu jinak než tenkrát, je to už poněkud starší článek a jeho původní verzi najdeš tady na Žirafovinách Redakci se líbil tak, jak je, že to není moc dlouhé ani moc krátké. Vybrali si ještě několik dalších článků , tak jsem zvědavá, jak postupně vyjdou a kolika lidem se budou či nebudou líbit.

Jinak k tomuto konkrétnímu jsem už napsala i druhý díl o výpočtech předřadníků a bočníků, jenže to má dohromady skoro jedenáct stran Je to povídání o tom, jak vše vypočítat a mám tam dokonce i Ayrtonův bočník. Jestli to ale vyjde i v časopisu nevím. Z redakce psali, že by se jim takový článek hodil a tak jsem ho poslala a zatím čekám na reakci. Jsou dovolené a tak vše může chvilku trvat. Co vím ale určitě je to, že článek vyjde tady. Kdy, to se ještě uvidí podle toho, jak se domluvím s redakcí PE.
Žirafka
Vloženo dne: 6. 8. 2017. 17:31
Administrátorka
Já PE také kupuji, takže snad poslední nejsi

První článek vyšel už v minulém čísle, bylo to povídání o svérázném zapojení resetovacího vstupu časovače 555/556.
Podle vláken | Novější dříve Předchozí téma | Další téma |

Zaregistrovat se

Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Redakční systém XOOPS 2.5.8.1 © 2001-2017
Obsah © 2008-2017 Žirafoviny