Obrázek   
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:

Pamatovat si mne

Zapomenuté heslo

Nová registrace
Kam dále?
Hledání
Vzhled

(3 vzhledů)
Kdo je Online
7 uživatel(ů) je online (1 uživatel(ů) si prohlíží Diskusní fórum)

Uživatelé: 0
Hosté: 7

více...
Noví uživatelé
Kdo za co může
Administrátorka
Žirafka
Žirafka
Žirafička
Žirafička
Redaktoři
bernard
bernard
IvanH
IvanH

Emeritní
KatyH
KatyH

Přejít na hlavní stránku fóra Žirafoviny.cz
   Žirafoviny a vše kolem
     Problém "valid token expired"
Zaregistrovat se

Podle vláken | Novější dříve Předchozí téma | Další téma | Přejít na konec
Autor Téma
Žirafka
Vloženo dne: 19.10.2016. 16:48
Administrátorka
Členem od: 04.05.2008
Problém "valid token expired"
Před časem si pár lidí stěžovalo na problém, který se projevoval hláškou redakčního systému valid token expired a tím, že nebude dále pořádně fungovat. Byla to otrava hlavně při vkládání komentářů.

S odstupem času už asi vím, co to způsobovalo a protože je to už opravené, tak by tento problém již neměl nastával. Za vším byla tabulka databáze obsahující data o session toho kterého připojení a uživatele. Historicky byla nastavená jako "varchar(15) a celé roky to stačilo. Pak přišlo IPv6 a problém je na světě. Jenže mne nenapadlo, kde jej hledat a i jinde na webu jsem řešení nenašla. Až teďka nedávno jsem řešila jiný problém a ukázalo se, že za něj může právě tato takto nastavená tabulka v databázi. Intenzivním přemýšlením, ano, i to se mi občas stane, jsem dospěla k přesvědčení, a názoru, že oba problémy jsou vlastně totožné, byť se projevují jinak.

Ručně jsem změnila nastavená na "varchar(32)", ale po aktualizaci redakčního systému je tabulka nastavená dokonce na "varchar(45)", takže musela dělat problémy i někde jinde.

Těší mne, že se mým problémem na oficiálních stránkách Xoopsu zabývalo několik lidí a moje řešení se dokonce dostalo i mezi oficiální připomínky pro příští verzi, tak jsem zvědavá, jak to nakonec všechno dopadne
Podle vláken | Novější dříve Předchozí téma | Další téma |

Zaregistrovat se

Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Redakční systém XOOPS 2.5.9 © 2001-2018
Obsah © 2008-2017 Žirafoviny