Obrázek   
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:

Pamatovat si mneZapomenuté heslo

Nová registrace
Kam dále?
Hledání
Vzhled

(3 vzhledů)
Kdo je Online
22 uživatel(ů) je online (8 uživatel(ů) si prohlíží Články a povídání)

Uživatelé: 0
Hosté: 22

více...
Noví uživatelé
FERYAKT
FERYAKT
07.10.2019
Kolorka
Kolorka
24.09.2019
pospichal
pospichal
03.05.2019
Steppenwolf
Steppenwolf
15.03.2019
numitron
numitron
04.03.2019
vvrsek
vvrsek
31.01.2019
EMANUEL
EMANUEL
21.12.2018
kojaro
kojaro
16.12.2018
TothSt
TothSt
13.11.2018
Nyrenn
Nyrenn
06.10.2018
Kdo za co může
Administrátorka
Žirafka
Žirafka
Žirafička
Žirafička
Redaktoři
bernard
bernard
IvanH
IvanH
 
Emeritní
KatyH
KatyH

Opera a Flash player na pomalejších počítačích

Napsal/a Žirafka Odesláno 1. 01. 2015 v 9:50

     Poslední dobou je téměř nutností mít v počítači nainstalovaný i Adobe Flash Player. Bez něj sice neuvidíme spoustu otravné reklamy, což je plus, ale mnoho stránek pak nefunguje skoro vůbec, nebo úplně. Je otázkou, jestli na takové stránky je potřeba chodit, ale někdo tam chodit chce.

     Pokud přejdete na příslušnou stránku Adobe, tak tato stránka pozná váš operační systém a druh používaného prohlížeče. Nebo, lépe řečeno, momentálně použitého prohlížeče, a vybere vhodný Flash Player pro váš systém. Problém nastane v okamžiku, kdy používáte Operu a poněkud obstarožní počítač s Windows XP, protože narazíte na výkonnostní limity svého počítače. Tak to je. Jenže je tu ještě jedna možnost


     Na stránce je možnost kliknout na odkaz a dostat se na stránku s výběrem operačního systému a prohlížeče, čímž se vybere i vhodná verze Flash Playeru.

Flash Player existuje ve třech verzích:

1. FP for Opera and Chromium – PPAPI
2. FP for Internet explorer – ActiveX
3. FP for Firefox – NPAPI

     Pokud necháte volbu vhodného Flash Player na svém prohlížeči, a stránkách Adobe, tak vám pro Operu vybere první možnost. Nic proti ní, ale na slabém počítači vám moc radosti neudělá. Kupodivu ale Opera umí použít i verzi NPAPI, původně určenou pro Firefox a tato verze má výrazně menší systémové nároky než verze PPAPI. Zajímavé také je to, že ta stejná verze provozovaná přímo s Firefoxem je na hranici použitelnosti. Verzi ActiveX, určenou pro Internet Explorer, ale Opera použít neumí.

     Takže příklad z mého počítače: Film puštěný z YouTube na Firefoxu musí běžet vlastně sám, nelze jej použít jako podklad a přitom brouzdat jinde. Počítač to již nezvládá. Ale stejný film puštěný v Opeře může být použitý jako podklad a dá se brouzdat ještě i jinde. Občas tedy zvuk škobrtne, ale to se dá přežít.

     Z toho vyplývá, že je někdy lepší se nespoléhat na automatiku a zkusit trochu bádat. Občas to vede k nečekaným, ale dobrým výsledkům. Čili, pokud máte starší počítač, nechcete se ho ještě zbavovat, ale chcete používat Flash Player, zkuste zde nastíněnou možnost. Věřím, že části čtenářstva to může pomoci.

     Jak jsem na to vlastně přišla? Tím, že jsem měla dlouhé roky jako hlavní prohlížeč Firefox a k němu všechno potřebné. Jenže poslední verze mi začala tak moc lézt na nervy, že jsem zkusila Operu a tam to najednou šlo všechno dobře a svižně. Po reinstalaci operačního systému, delší dobu připravovaný krok na vánoční dovolenou, jsem zjistila, že nově nainstalovaný Flash Player for Opera and Chromium PPAPI dělá neplechu a začala jsem bádat a zkoušet, jak to vyřešit, když jsem věděla, že to ještě před pár dny fungovalo dobře. A vybádala jsem obsah tohoto článku
Odeslat komentář
Pravidla komentářů*
Všechny komentáře se automaticky schválí.
Nadpis*
Jméno*
Email*
Webová stránka*
Ikona zprávy*
       
Zpráva*


    


Klikněte na Náhled a uvidíte sami.
Možnosti*
 
 
 
Potvrzovací kód*
3 + 3 = ? (slovem)  
Napište výsledek tohoto příkladu
Maximální počet pokusů je omezen na 4.
 
Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Redakční systém XOOPS 2.5.10
Obsah © 2008-2019 Žirafoviny