Obrázek   
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:

Pamatovat si mneZapomenuté heslo

Nová registrace
Kam dále?
Hledání
Vzhled

(3 vzhledů)
Kdo je Online
8 uživatel(ů) je online (3 uživatel(ů) si prohlíží Články a povídání)

Uživatelé: 0
Hosté: 8

více...
Noví uživatelé
milan
milan
25.01.2021
mhouser
mhouser
19.01.2021
patolog
patolog
03.01.2021
Mses20
Mses20
20.11.2020
wlezley
wlezley
25.10.2020
rošma
rošma
18.10.2020
jkutej
jkutej
01.10.2020
Vojtěch
Vojtěch
09.09.2020
xonny
xonny
25.05.2020
Jenicek
Jenicek
28.04.2020
Kdo za co může
Administrátorka
Žirafka
Žirafka
Žirafička
Žirafička
Redaktoři
bernard
bernard
IvanH
IvanH
 
Emeritní
KatyH
KatyH

Zvukový modul s nahráváním 20s

Napsal/a Žirafka Odesláno 7. 11. 2019 v 11:32

     Před časem jsem si na Retroráji opatřila, krom jiného, i malý modulek s audiopamětí. Tento modulek má v sobě integrovány všechny potřebné součástky pro vytvoření jednoduchého nahrávače a přehrávače zvuku. Obsahuje jak řídící obvod a vlastní paměť tak i analogové obvody vstupu a výstupu a na výstupu je i výkonový zesilovač pro přímé připojení reproduktoru.

Originální obrázek
Obr. 1 – modul audiopaměti LXB18 společně s reproduktorem.
Žlutý vodič slouží jako náhrada tlačítek.


Originální obrázek
Obr. 2 – vlastní modul audiopaměti.


Dostupné technické údaje podle prodejce

Rozměry modulu: 20 x 16 mm
Napájecí napětí: 3 až 5 V stejnosměrných
Mikrofon: elekretový
Reproduktor: 2W
Délka záznamu: 20 sekund

     Modul se ovládá pomocí dvou tlačítek zapojených proti zemi napájení. Data v paměti se uchovávají i po odpojení napájení. Změna napájecího napětí nemá vliv na délku záznamu ani rychlost přehrávání.

Originální obrázek
Obr. 3 – připojovací svorky modulu.


     Po vybalení modulu jsem jej zapojila podle schématu dostupného na webu prodejce. Modul fungoval na první zapojení, to bylo dobré. Z továrny je paměť prázdná, takže po spuštění přehrávání je z reproduktoru slyšet slabý šum. To fungovalo dobře a já měla radost. Zkusila jsem tedy něco do paměti nahrát.

     Po stisknutí tlačítka „REC“ se z reproduktoru ozve pípnutí a modul začne nahrávat signál z mikrofonu. Nahrávaní běží celou dobu držení tlačítka. Když se tlačítko uvolní, nebo záznam dojede na konec paměti, ozvou se z reproduktoru dvě pípnutí a nahrávání se zastaví. Další stisknutí tlačítka „REC“ znovu spustí nahrávání a starý záznam se vymaže.

     Stisknutím tlačítka „PL“ se spustí přehrávání. To všechno fungovalo dobře. Nicméně se mi zdálo, že těch 20 sekund uteče nějak moc rychle a tak jsem si to změřila. A měřením jsem došla k hodnotě přesně 6 sekund. To se mi zase tak moc nelíbilo. Další věcí je kvalita záznamu, ta je opravdu velmi nízká, zvuk dosti šumí, ale srozumitelný je, to zase ano.

     Na modulu je označení LXB18 6 10 20 z čehož usuzuji, že existují tři různé varianty tohoto modulu lišící se navzájem délkou a, pravděpodobně, kvalitou záznamu. A někdo někde moduly pomíchal, jestli k tomu došlo ve firmě kde jsem nakupovala, nebo už továrně v daleké Číně, či někde po cestě, nedokáži posoudit. Nicméně jsem dostala jiný modul, než jsem měla objednaný. Na reklamaci ale nedošlo, protože jednak jsem na to neměla nervy a druhak objednávka byla v dubnu a dneska je již listopad ačkoli první pokusy proběhly již někdy v létě o dovolené. Jenže pořád nebyli lidi, aby napsali článek Pokud je můj předpoklad dobrý a tento modul nahrává v nejlepší kvalitě, tak bych byla opravdu zvědavá na modul s nejdelším záznamem a nejhorší kvalitou.

     K vlastnímu modulu nemám vlastně nic moc co dodat, prostě funguje tak, jak asi má. Nahrává a přehrává zvuky. Do HiFi má kvalita záznamu skutečně daleko ale pro nějaké hračky nebo mluvící přání modul použitelný je. Délka záznamu mne poněkud nepříjemně překvapila, ale jak jsem říkala, těžko říci, kde došlo k chybě.

Modul jsem koupila v obchodě http://www.retroraj.cz/shop/?zbozi=1864 za 139 korun.
Odeslat komentář
Pravidla komentářů*
Všechny komentáře se automaticky schválí.
Nadpis*
Jméno*
Email*
Webová stránka*
Ikona zprávy*
       
Zpráva*


    


Klikněte na Náhled a uvidíte sami.
Možnosti*
 
 
 
Potvrzovací kód*
9 - 7 = ? (slovem)  
Napište výsledek tohoto příkladu
Maximální počet pokusů je omezen na 4.
 
Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Redakční systém XOOPS 2.5.10
Obsah © 2008-2020 Žirafoviny