Černá páska
Obrázek   
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:

Pamatovat si mneZapomenuté heslo

Nová registrace
Kam dále?
Hledání
Vzhled

(3 vzhledů)
Kdo je Online
15 uživatel(ů) je online (2 uživatel(ů) si prohlíží Veřejné mínění)

Uživatelé: 0
Hosté: 15

více...
Noví uživatelé
Kdo za co může
Administrátorka
Žirafka
Žirafka
Žirafička
Žirafička
Redaktoři
bernard
bernard
IvanH
IvanH
 
Emeritní
KatyH
KatyH

Používáte Facebook?
Já jej používám docela aktivně, tedy z mého pohledu. Když koukám na své přátele a známé, tak jsem ale žabařka :)
Končí 3.12.2018. 18:30
Ano, aktivně. 14 % 14 % (1)
Ano, pasivně. 28 % 28 % (2)
Ne, nepoužívám. 57 % 57 % (4)
Počet hlasů: 7
Počet hlasujících: 7

Komentář je vlastnictvím svého autora. Vyjadřuje jeho názory, ne názory redakce nebo provozovatele webu či serveru.
Napsal/a Vlákno
IvanH
Publikováno dne: 27.11.2018. 9:38  
Redaktor
Datum registrace: 04.02.2015
Bydliště:
Počet komentářů: 79
 Ksichtokniha
ano pasivne pod pseudonymom len any som sa pozrel na nastenku kamosov ked mi oznamia "pozri si moj facebook"
EKKAR
Publikováno dne: 28.11.2018. 18:38  
Přispěvatel
Datum registrace: 07.12.2008
Bydliště: v České Třebové
Počet komentářů: 152
 Xichtokniha alias Atlas hub, tlam a držek
Nechápu člověky, co permanentně musejí o sobě všecko hned a okamžitě vyřvat do světa pokud možno i v doprovodu fotek a "sebefotek" - snad i včetně barvy a konzistence svýho právě vygenerovanýho exkrementu. Nejhorší ale je, že spousta podniků a inštitucí už rezignovala na udržování klasickýho webu a existuje jen v podobě profilu na týhle zpropadený pitomosti - neboli pro lidi neregistrovaný mezi Tlamy a Xichty jsou takový podniky prakticky nedostupný.
Žirafka
Publikováno dne: 28.11.2018. 21:22  
Administrátorka
Datum registrace: 04.05.2008
Bydliště: Ústecký kraj
Počet komentářů: 1071
 Odp: Xichtokniha alias Atlas hub, tlam a držek
A právě proto ten FB také mám, ale uznávám, občas tam i něco napíšu.

Soudit FB podle toho, že tam lidi píší a cpou kraviny není fér, je to nástroj, stejně, jako email či nástěnka v podchodu. Blbec tam bude dávat a křičet pitomosti, normální člověk ne. Já tam rozhodně nedávám to, co bych neřekla kamarádům i jen tak. Je ale pravda, že nad příspěvky některých lidí mi zůstává rozum stát, to je pravda.
EKKAR
Publikováno dne: 1.12.2018. 19:30  
Přispěvatel
Datum registrace: 07.12.2008
Bydliště: v České Třebové
Počet komentářů: 152
 Odp: Xichtokniha alias Atlas hub, tlam a držek
Mně na Xichtoknize nejvíc vadí její vlezlost a snaha za každou cenu přesvědčit uživatele o svý naprostý nepostradatelnosti pro jeho další život plus to, že od něj požaduje prakticky naprostou kontrolu nad vším, co člověk dělá na netu - maily, fotky, chaty ... Prostě jim nestačí to, že jim člověk dá možnost cpát mu na displej/monitor reklamu jak topadne, oni mu ji chtějí cpát přímo adresně aby se jí nemoh vyhnout.


Příklad - letos v únoru jsem odložil starší telefon - už sice dotykovej a podle provedení smártfoun, ale jeden z těch nejstarších - Nokia 500 "jedoucí" na Symbianu. A začal jsem používat Samsung Galaxy Core Prime - s Androidem. Všecko OK, do ovládání jsem se vpravil během pár dní, co mě ale docela stolicuje, je obrovskej obsah bloatware = všech možnejch pitomostí vod Ghůůůghla, který JÁ využívat nepotřebuju, ale ony se neustále chtějí aktualizovat a cpou se mi na displej i v momentě, kdy tam JÁ chci mít něco jinýho - a bohužel jsou nainstalovaný továrně tak, že uživatelsky vypnout ani odinstalovat nejdou.


Na naléhání zbytku rodiny jsem si teda do milýho Ťamťunga nainstaloval komunikátor Messenger. Ten je v podstatě součástí Xichtoknihy, ale byl Ghůůůghlem uvolněnej k používání i jen přes registraci na telefonní číslo. Samotnou instalaci jsem učunil 2.dubna, všecko proběhlo v pohodě a i komunikace fungovala ke spokojenosti mojí i mejch protějšků.


Fungovalo to celý tři neděle neboli do 24.dubna, než přišla aktualizace. A ta se ukázala jako mimořádnej "ftip". Mobil nejdřív vypláznul požadavek na POVINNOU aktualizaci služby Messenger. Povinnou z toho důvodu, že bez ní prej nebude aplikaci možný dál používat. OK, seděl jsem doma na wifině, říkám si bez problémů, data mám neomezený z domácího napojení, bude to fajn. Odklepnul jsem souhlas, mobil začal točit kolečkem, stáhnul si data a začal instalovat.


A teď to začalo - nejdřív mobil vypláznul hlášku, že aktualizaci je nutný dokončit udělením souhlasu s několika věcma. Jako první chtěl přístup k okamžitý poloze. Možný odpovědi "Povolit" vs. "Odmítnout". Říkám si "Boha jeho NA CO JE MESSENGERU INFORMACE O MOJÍ POLOZE?" - tak jsem zmáčknul ODMÍTNOUT. Aplikace zcela zjevně NEPŘEDPOKLÁDALA nesouhlas, takže obrázek zamrznul jak na Bohdalčino ŠTRONZO!!! a trvalo to snad dvě minuty, než se začalo něco dalšího dít - objevila se otázka jestli jsem si jistý svým odmítnutím. Po potvrzení vyskočila skoro vzápětí další hláška - požadující přístup k fotoaparátu a k fotkám v galérii telefonu. V předchozí verzi jsem ručně odsouhlasoval odeslání každýho obrázku Messengerem individuálně - najednou ta mrdka požadovala přístup ke všem!!! Samozřejmě následovalo další "Odmítnout". To samý po požadavku na možnost přístupu ke kontaktům v mým telefonním seznamu za účelem jeho porovnání s databází "Přátel" - proboha CO TO JE? NĚCO SBÍRÁ INFORMACE KOHO MÁ KDO V TELEFONU A ÚOOÚ S TÍM NIC NEDĚLÁ???? A když jsem milýmu Mesendžrovi odmítnul i možnost rozpoznávat xichty na fotografiích který bych přes něj chtěl odesílat i přijímat a podle nich mě přiřazovat ke "kamarádům", vyjela na mne odpověď "Při nesouhlasu s těmito podmínkami nebudete moci nadále aplikaci Messenger používat - potvrďte tuto možnost stisknutím tlačítka "Odinstalovat", v opačném případě stiskněte "Zrušit" pro návrat na předchozí volbu" - neboli nedal mi jinou možnost, než při nesouhlasu s jeho špehováním se ho zbavit. Takže jsem odkliknul "Odinstalovat" a jsem asi jeden z nejkrátčejc fungujících uživatelů Ghůůůghl Messengeru, co jich ten parchant špehovačská měl ...
henry
Publikováno dne: 3.12.2018. 10:14  
 Odp: Xichtokniha alias Atlas hub, tlam a držek
Že tě to dovede zvednout Mám starší tlačítkovou Nokii a kdyby mí potomci zjistili, že dovede WhatsApp, hodně blbě by se na mě dívali. Já to prostě nechci, telefon mám na volání a sem tam SMS. Pořízenou fotku dětem odeslat dovedu, když na to příjde, což je max tak 5x ročně. Na net se s ním dostanu, do pošty taky ale využívám to nouzově, letos 3x v zahraničí. A to jsem mobil připojil na tablet, byl jsem totiž lenivý hledat free wifi připojení a kdo by se trápil čtením trpasličího písma. Nepotřebuji haldu zbytečností, podle zásady, že letím-li do XXX, koupím si letenku, nikoli letadlo.
Žirafka
Publikováno dne: 3.12.2018. 10:54  
Administrátorka
Datum registrace: 04.05.2008
Bydliště: Ústecký kraj
Počet komentářů: 1071
 Odp: Xichtokniha alias Atlas hub, tlam a držek
Vidím a dělám to úplně stejně Ačkoli WhatsApp moje Nokie neumí, protože tam není nainstalovaný potřebný program. Nechybí mi to, o tom, že taková služba existuje jsem se dověděla náhodou v práci a tím to skončilo. Sice mám FB, ale nejsem sdílející pošuk a telefon používám, kupodivu, na telefonování
Odeslat komentář
Pravidla komentářů*
Všechny komentáře se automaticky schválí.
Nadpis*
Jméno*
Email*
Webová stránka*
Zpráva*
Potvrzovací kód*
9 - 8 = ? (slovem)  
Napište výsledek tohoto příkladu
Maximální počet pokusů je omezen na 10.
Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Redakční systém XOOPS 2.5.9
Obsah © 2008-2019 Žirafoviny