Obrázek   
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:

Pamatovat si mneZapomenuté heslo

Nová registrace
Kam dále?
Hledání
Vzhled

(3 vzhledů)
Kdo je Online
17 uživatel(ů) je online (4 uživatel(ů) si prohlíží Veřejné mínění)

Uživatelé: 0
Hosté: 17

více...
Noví uživatelé
VIKIRYCH
VIKIRYCH
28.12.2022
panezi
panezi
08.09.2022
BigLadin
BigLadin
25.07.2022
flodur
flodur
16.07.2022
zd3n3k
zd3n3k
07.02.2022
OlegZirafoviny
OlegZirafoviny
18.01.2022
Sapén
Sapén
18.12.2021
renda15
renda15
20.07.2021
SATURNIN
SATURNIN
08.06.2021
JirkaS
JirkaS
24.04.2021
Kdo za co může
Administrátorka
Žirafka
Žirafka
Žirafička
Žirafička
Redaktoři
bernard
bernard
IvanH
IvanH
 
Emeritní
KatyH
KatyH

Posíláte klasické vánoční pohledy či dopisy?
Já ano, zrovna jsem jich pět napsala a ponesu je na poštu :)
Končí 27.12.2018. 9:00
Ano 0 % (0)
Ne 100 % 100 % (9)
Počet hlasů: 9
Počet hlasujících: 7

Komentář je vlastnictvím svého autora. Vyjadřuje jeho názory, ne názory redakce nebo provozovatele webu či serveru.
Napsal/a Vlákno
EKKAR
Publikováno dne: 20.12.2018. 14:10  
Dost toho napovídá
Datum registrace: 07.12.2008
Bydliště: v České Třebové
Počet komentářů: 245
 Pozdravy a přání.
Sorry jako že budu podporovat státem dotovanýho nenažranýho molocha, kterej si může sám určovat ceny za doručování a přitom není ochotnej ani plnit svoje vlastní sazebníky. SMSka nebo MMSka je rychlejší, levnější a daleko operativnější než seberychlejší počtovní zásilka. Jediný co elektronický komunikace nedávají, je trvalá památka, ale kdo by ty pohlednice pořád skladoval - na nostalgii v dnešní době není čas ani místo a pohledy si kupujeme už jen jako suvenýry z cest, neposíláme žádný nikomu už minimálně 10 let. A když chci někohopotěšit grafikou nebo libě zpracovaným textem s vobrázkama (i s vopráskama), použiju e-mail. Dopis v papírový formě od neúřední osoby už jsem taky nedostal snad 20 let - a sám jsem nějakej neúřední posílal naposledy snad ještě na vojně - potom už jen ty doporučený na ouřady, kvůli kopii a doložitelnýmu odeslání.
henry
Publikováno dne: 21.12.2018. 9:02  
 Odp: Pozdravy a přání.
Přesně, Česká pošta = fialový hnus. I poštovní holub se započtením rizika sežrání hladovou kočkou nebo jestřábem je spolehlivější Pokud si musím z netu objednat cokoli, co odesílatel nezajišťuje jinak než prostřednictvím České pošty, dávám doručovací adresu výhradně jako Poste restante. Tohle zatím u nich funguje. A vyzvedávám okolo 17:50, to už je tam prázdno, bez čekačky.
Žirafka
Publikováno dne: 22.12.2018. 9:46  
Administrátorka
Datum registrace: 04.05.2008
Bydliště: Ústecký kraj
Počet komentářů: 1226
 Odp: Pozdravy a přání.
Ano, SMS, MMS či email je určitě jednodušší a rychlejší. Také se dá napsat jen jednou a pak to prostě jen rozkopírovat a poslat všem v seznamu. Některé programy umí i vybrat z databáze vhodné oslovení.

Jen mi připadá, že když si někdo udělá čas, vezme psací potřeby a papír, sedne si a rukou napíše dopis či přání, je to takové lepší. Asi jsem příliš stará struktura, ale prostě to tak cítím. Neříkám, že neposílám přání elektronicky, ale s částí lidí si posíláme i přání klasická, analogová.

Ten dopis či pohled se dá přeci také časem vyhodit do papírového odpadu. Stejně, jako se stiskne tlačítko "Smazat" na telefonu či počítači. A že každému pošlu třeba úplně stejný text? Ano, to není problém, i tak jsem každému člověku věnovala tu trochu času a práce na to, napsat text rukou.

Což mi připomíná, že jsem někde slyšela rozhovor s jakýmsi odborníkem, že je do budoucna dost dobře možné, že lidi zapomenou psát rukou. V poslední době se pomalu z písma vázaného přechází na "Comenia Script", protože je podobnější písmu tištěnému a pro děti to není tak náročné (já tedy také píši tiskací písmena, ale to je z jiného důvodu). Už dneska se rukou píše hlavně ve škole a pak čím dál tím méně a méně. Přitom psát rychle všemi deseti prsty na klávesnici umí jen malý zlomek populace. Je to moc pracné se naučit.

S předchozím odstavcem souvisí i to, že grafomotorika je důležitá i pro rozvoj řeči a podobně. Sice to zní divně, ale bude to tak. Mozek se nejprve učí řídit tělo, pak končetiny, pak prsty na rukou a tyto všechny pohyby stále zdokonaluje a zdokonaluje. Mezi tím se přidává i nesmírně složité řízení dýchacího a fonačního ústrojí. Když má mozek zkušenosti s pečlivým a jemným řízením končetin, tak mu to s hlasem jde lépe, protože má na co navazovat. Jistě, na základní škole už děti umí umluvit a učí se číst a psát, ale grafomotorika není jen o psaní, je i o kreslení a toho je také čím dál tím méně. Však se časem určitě objeví názor, že je lepší kreslit si na obrazovce přístroje, jelikož je to bezpečnější (dítě se nemůže zranit ostrou tužkou!), kreativnější (filtry, více barev, možnost sdílet...) a vůbec i ekologičtější (není třeba vyrábět tužky a papíry!).

Omlouvám se za trochu delší komentář, nějak jsem se nechala unést. Hezké vánoce
Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Redakční systém XOOPS 2.5.10
Obsah © 2008-2020 Žirafoviny