Obrázek   
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:

Pamatovat si mneZapomenuté heslo

Nová registrace
Kam dále?
Hledání
Vzhled

(3 vzhledů)
Kdo je Online
15 uživatel(ů) je online (1 uživatel(ů) si prohlíží Žirafovinky)

Uživatelé: 0
Hosté: 15

více...
Noví uživatelé
Kdo za co může
Administrátorka
Žirafka
Žirafka
Žirafička
Žirafička
Redaktoři
bernard
bernard
IvanH
IvanH
 
Emeritní
KatyH
KatyH

Použité technologie

Kliknutím na obrázek otevřete nové okno s obrázkem v původní velikosti.    Xoops je zkratka z eXtensible Object Oriented Portal System. Otrocky přeloženo to znamená „Rozšiřitelný objektově orientovaný portálový systém“. Po překladu do Češtiny člověk pochopí, že se jedná o redakční systém, který se dá různě rozšiřovat.

     Redakční systém by se dal přirovnat k operačnímu systému počítače. Sám o sobě je téměř na nic, ale ve spojení s dalšími moduly (programy) dokáže velmi mnoho podle toho, jaké moduly se použijí. Žirafoviny používají některé oficiální ale také dost speciálně pro ně napsaných modulů.

http://www.xoops.org

Kliknutím na obrázek otevřete nové okno s obrázkem v původní velikosti.     PHP je skriptovací jazyk. Cílem tohoto jazyka je umožnit webovým vývojářům psát dynamicky generované stránky. Velká část jeho syntaxe je vypůjčena z jazyků C, Java a Perl. Nejedná se však jen o kombinaci všech možných jazyků, má i svoje vlastní příkazy.

     PHP je zkratka pro PHP: Hypertext Preprocessor. Mnoho lidí může mást, že první slovo zkratky je také zkratka. Tomuto typu zkratek se říká rekurzivní zkratka a je to vlastně taková slovní hříčka.

     Skriptovacích jazyků existuje celá řada, PHP si však vydobylo značnou popularitu a proto jej podporují téměř všechny firmy, které nabízejí hostování webových stránek.

http://www.php.net

Kliknutím na obrázek otevřete nové okno s obrázkem v původní velikosti.    Serverový program, který umožňuje chod http serveru. Jeho úkolem je přijímat požadavky klientů, zpracovat je a poslat na ně odpovědi. Odpovědí jsou různé webové stránky nebo chybové kódy, pokud je požadavek nějak zvláštní či přímo špatný.

     Serverových programů existuje více druhů, ale Apache má v této oblasti značný monopol a ve spojení s PHP a MySQL tvoří asi nejčastější systém pro provoz webových stránek.

http://httpd.apache.org

Kliknutím na obrázek otevřete nové okno s obrázkem v původní velikosti.     Když se řekne PHP tak se většině lidí vybaví i MySQL. MySQL je databáze používaná pro ukládání všech možných i nemožných dat. Pochází ze Švédska a dneska patří pod křídla Oracle Corporation. Existuje ve verzích pro všechny myslitelné operační systémy a dokáže spolupracovat s většinou serverových programů i skriptovacích jazyků. Její obrovskou výhodou je to, že šířena jako open source software.

http://www.mysql.com

Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Redakční systém XOOPS 2.5.9
Obsah © 2008-2019 Žirafoviny