Obrázek   
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:

Pamatovat si mneZapomenuté heslo

Nová registrace
Kam dále?
Hledání
Vzhled

(3 vzhledů)
Kdo je Online
10 uživatel(ů) je online (1 uživatel(ů) si prohlíží O Žirafovinách)

Uživatelé: 0
Hosté: 10

více...
Noví uživatelé
Kubrt
Kubrt
16.04.2024
Mirek
Mirek
14.04.2024
POKEC
POKEC
21.03.2024
Luigi
Luigi
14.03.2024
zirafak
zirafak
26.02.2024
rorejs
rorejs
27.12.2023
maroš
maroš
07.11.2023
vlada
vlada
17.09.2023
VIKIRYCH
VIKIRYCH
28.12.2022
jiang
jiang
13.12.2022
Kdo za co může
Administrátorka
Žirafka
Žirafka
Žirafička
Žirafička
Redaktoři
bernard
bernard
IvanH
IvanH
 
Emeritní
KatyH
KatyH

Použité technologie

Kliknutím na obrázek otevřete nové okno s obrázkem v původní velikosti.    Xoops je zkratka z eXtensible Object Oriented Portal System. Otrocky přeloženo to znamená „Rozšiřitelný objektově orientovaný portálový systém“. Po překladu do Češtiny člověk pochopí, že se jedná o redakční systém, který se dá různě rozšiřovat.

     Redakční systém by se dal přirovnat k operačnímu systému počítače. Sám o sobě je téměř na nic, ale ve spojení s dalšími moduly (programy) dokáže velmi mnoho podle toho, jaké moduly se použijí. Žirafoviny používají některé oficiální ale také dost speciálně pro ně napsaných modulů.

http://www.xoops.org

Kliknutím na obrázek otevřete nové okno s obrázkem v původní velikosti.     PHP je skriptovací jazyk. Cílem tohoto jazyka je umožnit webovým vývojářům psát dynamicky generované stránky. Velká část jeho syntaxe je vypůjčena z jazyků C, Java a Perl. Nejedná se však jen o kombinaci všech možných jazyků, má i svoje vlastní příkazy.

     PHP je zkratka pro PHP: Hypertext Preprocessor. Mnoho lidí může mást, že první slovo zkratky je také zkratka. Tomuto typu zkratek se říká rekurzivní zkratka a je to vlastně taková slovní hříčka.

     Skriptovacích jazyků existuje celá řada, PHP si však vydobylo značnou popularitu a proto jej podporují téměř všechny firmy, které nabízejí hostování webových stránek.

http://www.php.net

Kliknutím na obrázek otevřete nové okno s obrázkem v původní velikosti.    Serverový program, který umožňuje chod http serveru. Jeho úkolem je přijímat požadavky klientů, zpracovat je a poslat na ně odpovědi. Odpovědí jsou různé webové stránky nebo chybové kódy, pokud je požadavek nějak zvláštní či přímo špatný.

     Serverových programů existuje více druhů, ale Apache má v této oblasti značný monopol a ve spojení s PHP a MySQL tvoří asi nejčastější systém pro provoz webových stránek.

http://httpd.apache.org

Kliknutím na obrázek otevřete nové okno s obrázkem v původní velikosti.     Když se řekne PHP tak se většině lidí vybaví i MySQL. MySQL je databáze používaná pro ukládání všech možných i nemožných dat. Pochází ze Švédska a dneska patří pod křídla Oracle Corporation. Existuje ve verzích pro všechny myslitelné operační systémy a dokáže spolupracovat s většinou serverových programů i skriptovacích jazyků. Její obrovskou výhodou je to, že šířena jako open source software.

http://www.mysql.com

Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Redakční systém XOOPS 2.5.10
Obsah © 2008-2020 Žirafoviny