Obrázek   
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:

Pamatovat si mneZapomenuté heslo

Nová registrace
Kam dále?
Hledání
Vzhled

(3 vzhledů)
Kdo je Online
10 uživatel(ů) je online (3 uživatel(ů) si prohlíží Články a povídání)

Uživatelé: 0
Hosté: 10

více...
Noví uživatelé
pospichal
pospichal
03.05.2019
Steppenwolf
Steppenwolf
15.03.2019
numitron
numitron
04.03.2019
vvrsek
vvrsek
31.01.2019
EMANUEL
EMANUEL
21.12.2018
kojaro
kojaro
16.12.2018
TothSt
TothSt
13.11.2018
Nyrenn
Nyrenn
06.10.2018
Hezron
Hezron
05.10.2018
Jurášek
Jurášek
20.09.2018
Kdo za co může
Administrátorka
Žirafka
Žirafka
Žirafička
Žirafička
Redaktoři
bernard
bernard
IvanH
IvanH
 
Emeritní
KatyH
KatyH

Zápisník pojídačky koláčů - Opera a Flash player na pomalejších počítačích

Napsal/a Žirafka v 1. 01. 2015 v 9:50 (přečtení 2306×) Další články tohoto autora
Zápisník pojídačky koláčů
     Poslední dobou je téměř nutností mít v počítači nainstalovaný i Adobe Flash Player. Bez něj sice neuvidíme spoustu otravné reklamy, což je plus, ale mnoho stránek pak nefunguje skoro vůbec, nebo úplně. Je otázkou, jestli na takové stránky je potřeba chodit, ale někdo tam chodit chce.

     Pokud přejdete na příslušnou stránku Adobe, tak tato stránka pozná váš operační systém a druh používaného prohlížeče. Nebo, lépe řečeno, momentálně použitého prohlížeče, a vybere vhodný Flash Player pro váš systém. Problém nastane v okamžiku, kdy používáte Operu a poněkud obstarožní počítač s Windows XP, protože narazíte na výkonnostní limity svého počítače. Tak to je. Jenže je tu ještě jedna možnost


     Na stránce je možnost kliknout na odkaz a dostat se na stránku s výběrem operačního systému a prohlížeče, čímž se vybere i vhodná verze Flash Playeru.

Flash Player existuje ve třech verzích:

1. FP for Opera and Chromium – PPAPI
2. FP for Internet explorer – ActiveX
3. FP for Firefox – NPAPI

     Pokud necháte volbu vhodného Flash Player na svém prohlížeči, a stránkách Adobe, tak vám pro Operu vybere první možnost. Nic proti ní, ale na slabém počítači vám moc radosti neudělá. Kupodivu ale Opera umí použít i verzi NPAPI, původně určenou pro Firefox a tato verze má výrazně menší systémové nároky než verze PPAPI. Zajímavé také je to, že ta stejná verze provozovaná přímo s Firefoxem je na hranici použitelnosti. Verzi ActiveX, určenou pro Internet Explorer, ale Opera použít neumí.

     Takže příklad z mého počítače: Film puštěný z YouTube na Firefoxu musí běžet vlastně sám, nelze jej použít jako podklad a přitom brouzdat jinde. Počítač to již nezvládá. Ale stejný film puštěný v Opeře může být použitý jako podklad a dá se brouzdat ještě i jinde. Občas tedy zvuk škobrtne, ale to se dá přežít.

     Z toho vyplývá, že je někdy lepší se nespoléhat na automatiku a zkusit trochu bádat. Občas to vede k nečekaným, ale dobrým výsledkům. Čili, pokud máte starší počítač, nechcete se ho ještě zbavovat, ale chcete používat Flash Player, zkuste zde nastíněnou možnost. Věřím, že části čtenářstva to může pomoci.

     Jak jsem na to vlastně přišla? Tím, že jsem měla dlouhé roky jako hlavní prohlížeč Firefox a k němu všechno potřebné. Jenže poslední verze mi začala tak moc lézt na nervy, že jsem zkusila Operu a tam to najednou šlo všechno dobře a svižně. Po reinstalaci operačního systému, delší dobu připravovaný krok na vánoční dovolenou, jsem zjistila, že nově nainstalovaný Flash Player for Opera and Chromium PPAPI dělá neplechu a začala jsem bádat a zkoušet, jak to vyřešit, když jsem věděla, že to ještě před pár dny fungovalo dobře. A vybádala jsem obsah tohoto článku
Hodnocení: 10,00 (1 hlas) - Ohodnotit -
Formátovat pro tisk Poslat známému Vytvořit z článku PDF
Komentář je vlastnictvím svého autora. Vyjadřuje jeho názory, ne názory redakce nebo provozovatele webu či serveru.
Napsal/a Vlákno
EKKAR
Publikováno dne: 3.1.2015. 1:28   Aktualizováno dne:3.1.2015. 1:30
Přispěvatel
Datum registrace: 07.12.2008
Bydliště: v České Třebové
Počet komentářů: 161
 Odp: Opera a Flash player na pomalejších počítačích
Jen se optám - jakou verzi Opery používáš?
Já na FireFox rezignoval už v momentě, kdy jsem zjistil ještě na 32b verzi W7 a jednojádrovým procesoru, že spuštění FF verze tuším někde kolem 14 - 15 znamenalo 100% vytížení procesoru a vyžrání 1,8GB paměti RAM z instalovanejch 2GB - a nezměnilo se to ani při shození FF na lištu... Operu přitom používám ve verzi 12.17, pozdější "čtrnáctka" byla silně nestabilní a "šestnáctka" i "sedmnáctka" už se mi tuplem nelíbí pro svůj Xichtoknihovej vzhled...

A aktuálně mám Operu 12.17 i na novým "železe" s Intelem i5 4x3,3GHz, 8GB RAM a W7 64b - a spokojenost, jen právě třeba STREAM na Seznamu furt vyřvává, že si mám aktualizovat zastaralej prohlížeč, jinak mi videa nemusejí fungovat...
Žirafka
Publikováno dne: 3.1.2015. 7:34  
Administrátorka
Datum registrace: 04.05.2008
Bydliště: Ústecký kraj
Počet komentářů: 1071
 Odp: Opera a Flash player na pomalejších počítačích
Pro první pokusy jsem stáhla to, co bylo na stránkách Opery. Od té doby se udělala jedna aktualizace, ale na rozdíl od FF to byl jen malý soubor a ne mnoha megabajtová monstra.

Teďka mi tu běží:

Opera 26.0

Pro objevitele

Údaje o verzi

Verze: 26.0.1656.60 - Opera je aktuální
Aktualizační kanál: Stable
Systém: Windows XP 32-bit
Identifikace prohlížeče

Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/39.0.2171.95 Safari/537.36 OPR/26.0.1656.60

A jsem spokojená. Jen mi chybí pár drobností z FF, jako třeba samostatné vyhledávací okénko, ale to jsem si vlastně už zvykla, a hlavně možnost si zobrazit nedávnou historii adres přímo z adresního řádku. Taková ta šipečka na konci řádku, kterou má jak FF, tak MIE a vlastně všechny prohlížeče, které jsem do objevení Opery znala a používala. Je to ale jen drobnost, jinak jsem opravdu spokojená.
EKKAR
Publikováno dne: 3.1.2015. 12:52   Aktualizováno dne:3.1.2015. 12:55
Přispěvatel
Datum registrace: 07.12.2008
Bydliště: v České Třebové
Počet komentářů: 161
 Odp: Opera a Flash player na pomalejších počítačích
Opera má jednu obrovskou výhodu - snad všecko, co musejí ostatní prohlížeče doinstalovávat jako plug-in má ona v sobě - proto je při instalaci taky tak velká. Jediný co v ní není je ten Flash Player, kterej je ale nemožno přímo integrovat bez porušení autorský legislativy (prostě Adobe...) - takže požaduje samostatně doplnit. Ale pak už jen jede...

A nevím jak ve verzi 26, ale ve 12.17 mám napravo, úplně nahoře mezi červeným zavíracím křížkem a horním obrysem adresovýho řádku malililinkatou šedou šipečku, spíš trojúhelníček špičkou dolů - po kliknutí na něj se ukážou odkazy na stránky zavřený během poslední relace...
Žirafka
Publikováno dne: 3.1.2015. 15:58  
Administrátorka
Datum registrace: 04.05.2008
Bydliště: Ústecký kraj
Počet komentářů: 1071
 Odp: Opera a Flash player na pomalejších počítačích
Tak upřímně řečeno, já si myslím, že je lepší mít jen holý prohlížeč a co je potřeba, to si do něj doinstaluji. Mám pak jakous, takous kontrolu nad tím, co v počítači mám.

Jinak moje Opera, v tom místě jak popisuješ, vypadá takto:
Kliknutím na obrázek otevřete nové okno s obrázkem v původní velikosti.

Jen koukám, že se přes schránku nepřekopíruje kurzor, který stál právě na tom kolečku a kvůli kterému je zobrazený ten text "Stahování". Ale jak jsem už říkala, je to drobnost, celkově výhody Opery nad ostatními prohlížeči tak moc převažují, že ji asi dám i na ostatní počítače, ačkoli do "Bílé potvory" se mi to nějak nedařilo, instalátor pořád padal.
mano007
Publikováno dne: 20.2.2015. 22:39  
Tichošlápek
Datum registrace: 04.03.2011
Bydliště:
Počet komentářů: 84
 Odp: Opera a Flash player na pomalejších počítačích
Zda sa ze vsetci velky hraci chcu Flash pochovat. Podla mna to mali urobit uz davno, teraz pridal klinec do rakvy aj YouTube preferenciou HTML5 a Mozilla vyraba svoj vlastny klon podobne ako Chrome. Je to hlavne kvoli tomu aby este Flash ortodoxne stranky sa dali prezerat aj bez zvyseneho rizika ze niekto zautoci na deravy Adobe produkt.

Pre neznalych nasich lokalnych slovenskych pomerov iba uvediem ze jedna nemenovana banka urobila cely internet banking na platforme Flash. Kedze to vyvolalo vlnu odporu tak s nim vyhrali nejake ocenenia ohladne dizajnu ci co a pre istotu si ho dali Esetom potvrdit ze je to bezpacny produkt. Az som sa zasmial ked som to cital.
Žirafka
Publikováno dne: 21.2.2015. 8:05  
Administrátorka
Datum registrace: 04.05.2008
Bydliště: Ústecký kraj
Počet komentářů: 1071
 Odp: Opera a Flash player na pomalejších počítačích
No hlavně že dostali cenu za dyzajn

Jen mne hněte, že si pamatuji doby, kdy se stránky optimalizovali na co nejmenší velikost a rychlost zobrazení, protože internetu vládlo vytáčené připojení s rychlostí 56 kb/s, což je z dnešního pohledu nepředstavitelné. Jenže je to jen pár let a já si připadám stará.
Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Redakční systém XOOPS 2.5.10
Obsah © 2008-2019 Žirafoviny