Obrázek   
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:

Pamatovat si mneZapomenuté heslo

Nová registrace
Kam dále?
Hledání
Vzhled

(3 vzhledů)
Kdo je Online
17 uživatel(ů) je online (4 uživatel(ů) si prohlíží Články a povídání)

Uživatelé: 0
Hosté: 17

více...
Noví uživatelé
BigLadin
BigLadin
25.07.2022
flodur
flodur
16.07.2022
zd3n3k
zd3n3k
07.02.2022
OlegZirafoviny
OlegZirafoviny
18.01.2022
Sapén
Sapén
18.12.2021
renda15
renda15
20.07.2021
SATURNIN
SATURNIN
08.06.2021
JirkaS
JirkaS
24.04.2021
ZdeněkP
ZdeněkP
17.04.2021
paavel
paavel
02.03.2021
Kdo za co může
Administrátorka
Žirafka
Žirafka
Žirafička
Žirafička
Redaktoři
bernard
bernard
IvanH
IvanH
 
Emeritní
KatyH
KatyH

Modul DW-CT14

Napsal/a Žirafka Odesláno 24. 04. 2021 v 8:34

     Před časem jsem na webu www.kutilovo.cz objednávala nějaké drobnosti a k mému překvapení bylo v balíčku i pár věcí navíc. Asi to bylo i tím, že se to odehrálo před loňskými Vánocemi. Nejprve jsem na tu malou destičku, s poněkud nepravidelným tvarem a rozměry cca 20 x 40 mm, a reproduktorek koukala dosti nechápavě, ale pak jsem si všimla, že je u nich i lístek se vzkazem, že to není chyba, že je to skutečně dárek. Tak jsem se pustila do prozkoumávání a zkoušení.

     Na desce modulu je integrovaná anténa, vlastní přijímač BT a dva NF zesilovače, každý o výkonu 3W. Sice to tak na první pohled nevypadá, ale je to tak, oba zesilovače totiž pracují ve třídě D a tak tento výkon s klidem odevzdají. A skutečně jej odevzdají. Zesilovače jsou docela dobré, připojené reproduktory nešumí a hudba přes ně hraná zní dobře. Modul se napájí buď pomocí dvou k tomu určených svorek označených jako Bat+ a Bat- nebo pomocí mini USB konektoru. Je potřeba počítat s tím, že pokud se přivede napětí na USB konektor, tak se toto napětí objeví i na svorkách pro baterii.

Originální obrázek
Obrázek 1: Deska modulu z horní strany.


Originální obrázek
Obrázek 2: Deska modulu ze spodní strany.


     Po připojení zdroje a reproduktorů se na modulu rozsvítila modrá ledka a modul začal pracovat. Po chvilce se mi podařilo připojit můj telefon a z reproduktorů se ozvala hudba. Čili bylo jasné, že modul skutečně funguje tak, jak fungovat má. To bylo príma zjištění. Zjistila jsem také, že modul má takovou zvláštní vlastnost a to, že pokud se telefonem nejprve hledá zařízení a to se pak připáruje, tak se spojení po chvilce ukončí. Teprve když se nejprve spustí přehrávač v telefonu a pak se zvolí Hrát s bluetooth, tak spojení funguje a drží celou dobu hraní. Jestli to je vlastnost modulu nebo telefonu nevím, mám jen jeden telefon s BT a tak to nemám jak vyzkoušet.

     Překvapila mě jedna věc a to, že nefunguje regulace hlasitosti. Prostě modul hraje pořád na plné pecky, teprve když se hlasitost na telefonu nastaví na nulu, tak modul ztichne. Po pokusu na jiném přehrávači jsem zjistila, že telefon normálně údaj o hlasitosti vysílá, protože jiný modul na změnu hlasitosti normálně funguje. To považuji za docela omezující, protože modul nemá žádnou jinou možnost nastavení hlasitosti.

     Utekl nějaký čas a já si říkala, že bych mohla konečně napsat tento článek. A tak jsem opět vzala modul do rukou a ještě jednou jej zkusila. Choval se opět tak, jako poprvé. Jenže jak jsem tak na něj koukala, tak mě napadlo zkusit jej připojit k počítači. Někde na webu jsem totiž zahlédla obrázek s nakresleným připojením a tam byla u USB konektoru poznámka o tom, že je to konektor pro napájení a komunikaci. Takže jsem neváhala a prostě modul připojila. K mému překvapení se z reproduktorů počítače ozvalo ono známé cinknutí oznamující připojení nového zařízení a počítač začal hledat ovladače. To mu nějakou dobu zabralo, ale pak je našel, nainstaloval a vítězoslavně mi oznámil, že zařízení je připraveno k použití. Zjistila jsem, že se modul do systému nahlásil jako plnohodnotná zvuková karta se vstupem a výstupem a také jako disková jednotka.

Originální obrázek
Obrázek 3: Takto se modul hlásí v systému Windows.


     Zvuková karta funguje dobře. A, světe div se, na rozdíl od BT přehrávače jí dobře funguje i regulace hlasitosti. Zvukový vstup není nijak zapojený, takže z něj žádná signál nejde. Zrovna tak disková jednotka je prázdná, nemá připojenou žádnou paměť. Původně jsem myslela, že na tom disku bude třeba obsah připojeného BT zařízení, ale není. Pokud je modul připojený k počítači, tak BT spojení nefunguje. Telefon jej prostě nevidí a nenajde. Alespoň tedy můj telefon.

Deska modulu je osazena těmito integrovanými obvody:
2x NS4165, koncové zesilovače
1x AC18AP, vlastní BT řadič
A dále krystal, několik diod, jeden tranzistor a hrst odporů a kondenzátorů.

Takže suma sumárum:

+ velikost desky, je skutečně malá.
+ dosah BT je v bytě více než 5 metrů, na volném prostoru to možná bude opravdu deklarovaných 10 metrů.
+ koncové zesilovače přímo na desce
+ možnost napájení z baterie či z USB portu
+ funguje i jako jednoduchá výstupní zvuková karta, což se může hodit.
+ připojení a ovládání je skutečně jednoduché a zvládne to kdokoli.

+- cena kolem 200 Kč může někomu připadat vysoká, někomu rozumná. Já se řadím spíše k druhé skupině.
+- při napájení z USB je napětí i na svorkách pro baterii. Někomu to může vadit, někomu ne, někdo to uvítá.

- v režimu BT nefunguje regulace hlasitosti.
- po připojení k počítači se nahlásí jako složité zařízení, ale využít se dá pouze výstup zvukové karty.
- výstupy jsou pouze do můstku zapojené výkonové zesilovače. To omezuje připojení dalších zařízení.

     Modul mě několikrát překvapil. Prvně tím, že jsem jej vůbec získala A pak také tím, že to není jen BT přijímač a přehrávač, ale i zvuková karta pro počítač. Možná jej někdy na něco skutečně použiji. Pokud bych jej měla hodnotit jako ve škole, tak bych to byla taková hezká dvojka. Čili pokud chcete do svého zařízení přidat audio BT modul, je DW-CT14 vhodný kandidát.

Odkazy:
https://www.kutilovo.cz/shop/blumil.ph ... =2&imfile=images/1971.jpg
Odeslat komentář
Pravidla komentářů*
Všechny komentáře se automaticky schválí.
Nadpis*
Jméno*
Email*
Webová stránka*
Ikona zprávy*
       
Zpráva*


    


Klikněte na Náhled a uvidíte sami.
Možnosti*
 
 
 
Potvrzovací kód*
Kolik je 2 + 7 ?  
Slovem napište výsledek tohoto příkladu.
Maximální počet pokusů je omezen na 4.

Pomůcka: nula, jedna, dvě, tři, čtyři, pět, šest, sedm, osm, devět, deset, jedenáct, dvanáct, třináct, čtrnáct, patnáct, šestnáct, sedmnáct, osmnáct, devatenáct.
 
Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Redakční systém XOOPS 2.5.10
Obsah © 2008-2020 Žirafoviny