Černá páska
Obrázek   
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:

Pamatovat si mneZapomenuté heslo

Nová registrace
Kam dále?
Hledání
Vzhled

(3 vzhledů)
Kdo je Online
9 uživatel(ů) je online (3 uživatel(ů) si prohlíží Články a povídání)

Uživatelé: 0
Hosté: 9

více...
Noví uživatelé
Kdo za co může
Administrátorka
Žirafka
Žirafka
Žirafička
Žirafička
Redaktoři
bernard
bernard
IvanH
IvanH
 
Emeritní
KatyH
KatyH

RSS kanál
Xoops je redakční systém Žirafovin.

Občas se možná někdo rád podívá do jeho zákulisí. A občas někomu něco z těchto návštěv pomůže, protože v zemích koruny české a slovenské není Xoops zrovna nejrozšířenější redakční systém.
Napsal/a Žirafka v 8. 05. 2018 v 8:46 (přečtení 629×)
Xoops
     Před časem jsem napsala článek o úpravě funkce Captcha tak, aby tato funkce nechtěla jako odpověď číslo, ale slovo. S příchodem nové verze redakčního systému došlo k různým změnám uvnitř systému a tak tento systém přestal fungovat. Funkci bylo potřeba trošku upravit, ale nakonec se ukázalo, že to nebylo tak složité, jak to původně vypadalo. Ze stejného důvodu bylo potřeba změnit i dodělaný xoopscode pro zobrazení zkratek, čili [acr].


Hodnocení: 0,00 (0 hlasů) - Ohodnotit - Celý článek | 19822 znaků | 1 komentář
Napsal/a Žirafka v 30. 12. 2016 v 21:33 (přečtení 789×)
Xoops
     Našla jsem novou verzi modulu xoopspoll, který se na Žirafovinách stará o nesmírně populární ankety Udělala jsem k němu české jazykové soubory a nahrála jej na server. A zjistila jsem, že v něm je chyba, která se projevuje tím, že odkaz na komentáře není správný a když se na něj klikne, modul to vyhodnotí jako chybu a přesměruje návštěvníka na seznam se všemi anketami. Z toho se pak dá dostat ke komentářům, ale není to jaksi ono.

     Zjistila jsem, že odkaz neobsahuje identifikátor ankety a proto to skončí v chybě. Zbývalo tedy najít tu část modulu, která za to může a proto jsem se začala v modulu vrtat. A našla jsem chybu v souboru šablony. Tu pak stačilo opravit a všechno funguje jak má.
Hodnocení: 0,00 (0 hlasů) - Ohodnotit - Celý článek | 7601 znaků | Počet komentářů: 2
Napsal/a Žirafka v 7. 11. 2016 v 20:36 (přečtení 704×)
Xoops
     Vážené čtenářstvo, prosím nebojte se, tentokrát to nebude o tom, jak se co nepovedlo a jak by se to povést mělo Povídání je pro ty, kteří se snaží aktualizovat svůj XOOPS na nejnovější verzi a z nějakého důvodu se jim to nedaří.

     Před časem jsem dělala různé pokusy a zkoušela jsem aktualizovat redakční systém Žirafovin z XOOPSu 2.5.7.2 na nejnovější systém 2.5.8. Dalo to dost práce a hodně přemýšlení, ale nakonec se to povedlo. Během těch pokusů se totiž stalo i pár dalších věcí, které s potížemi nesouviseli, ale také jsem přišla na něco jiného, a to souviselo, ačkoli to tak původně nevypadalo.

Hodnocení: 0,00 (0 hlasů) - Ohodnotit - Celý článek | 5736 znaků | Bez komentářů
Napsal/a Žirafka v 14. 11. 2015 v 9:46 (přečtení 773×)
Xoops
     V administraci XOOPSu existuje část označená jako údržba. Pokud se člověk do této části podívá, tak zde najde několik jednoduchých nástrojů na údržbu a zálohování databáze, nebo jejich částí. Na první pohled to vypadalo, že systém funguje, ale výsledek byl vždy takový, že se záloha nepovedla a skončila chybou.

     Dneska mi to nedalo a zkusila jsem to znovu. A teprve dneska mi došlo, že pokud se má soubor někam uložit, tak cílový adresář musí mít nastavená práva tak, aby do nich mohl server zapisovat. Žirafoviny běží na unixovém serveru a tak je na tato práva velmi dbát, protože, na rozdíl od Windows, jsou práva nastavena poněkud paranoidněji. Což je ve výsledku dobře, ale lidé přicházející ze světa Windows na to ne vždy jsou zvyklí.
Hodnocení: 0,00 (0 hlasů) - Ohodnotit - Celý článek | 4516 znaků | 1 komentář
Napsal/a Žirafka v 11. 11. 2015 v 21:17 (přečtení 789×)
Xoops
     Autoři redakčního systému XOOPS se snaží dát co nejvíce textů do jazykových souborů a tak umožnit správné a jednotné zobrazení stránek v tom kterém jazyce. Nicméně nic není dokonalé a tak i XOOPS obsahuje část textů, které přeloženy nejsou. Je to i proto, že se jedná o diagnostická nebo chybová hlášení a autoři se, podle mého názoru, snažili o co nejjednodušší provedení těchto hlášení tak, aby fungovala co nejdéle i s hodně poškozeným systémem.

     K bádání a napsaného tohoto článku mne přivedlo jednak to, že včera na hostitelském serveru z nějakého důvodu chvilku nefungovalo připojení k databázi a hlavně dnešní stejná hláška na serveru www.xoops.sk, což je vlastně poslední, mne známá, fungující stránka o XOOPSu v zemích koruny české a slovenské.
Hodnocení: 0,00 (0 hlasů) - Ohodnotit - Celý článek | 2856 znaků | Počet komentářů: 7
(1) 2 3 4 5 »
Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Redakční systém XOOPS 2.5.9
Obsah © 2008-2019 Žirafoviny