Obrázek   
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:

Pamatovat si mneZapomenuté heslo

Nová registrace
Kam dále?
Hledání
Vzhled

(3 vzhledů)
Kdo je Online
6 uživatel(ů) je online (5 uživatel(ů) si prohlíží Články a povídání)

Uživatelé: 0
Hosté: 6

více...
Noví uživatelé
Kdo za co může
Administrátorka
Žirafka
Žirafka
Žirafička
Žirafička
Redaktoři
bernard
bernard
IvanH
IvanH
 
Emeritní
KatyH
KatyH

RSS kanál
Tipy, triky, vychytávky, programy a další věci pro operační systém Windows. Ačkoli je všichni haní, já je používám docela ráda
Napsal/a Žirafka v 7. 08. 2011 v 13:49 (přečtení 2223×)
Windows
     Tak si už delší dobu pohrávám s myšlenkou, že by redakční systém Žirafovin chtěl aktualizovat a že bych mohla dodělat pár věcí, které mám nachystané ači rozpracované. Když už nemohu dělat něco fyzického, tak programovat se dá i teďka.

     Jenže narážím na jeden zásadní problém a zatím jsem nikde nedokázala najít řešení a i mé pokusy skončily vždy neúspěchem. Za vším stojí MySQL a lokalizace mého systému.
Hodnocení: 0,00 (0 hlasů) - Ohodnotit - Celý článek | 1568 znaků | Počet komentářů: 2
Napsal/a Žirafka v 17. 02. 2010 v 17:46 (přečtení 3770×)
Windows
     Každý disk občas udělá chybu a někdy ji udělá i operační systém. Každý, otázkou je jak často to je. Některé to dělají častěji, některé méně často, ale chybu prostě udělá čas od času každý. A chyby je nutné opravovat.

     V systému Windows se o disky a opravu chyb na nich stará program chkdsk.exe, v těch starších legendární Scandisk. S tím není problém, tam kde je Scandisk, tam se dá systém pustit i bez Windows. Pokud však máte systém Windows XP, máte automaticky Chkdsk. Ten se aktivuje buď z příkazového řádku, nebo přes „vlastnosti disku“.

Hodnocení: 0,00 (0 hlasů) - Ohodnotit - Celý článek | 2362 znaků | Počet komentářů: 2
Napsal/a Žirafka v 29. 12. 2008 v 16:21 (přečtení 2670×)
Windows
     V dnešní výpravě do hlubin Windows se podíváme do jeho řídícího centra a totiž do Registry. Po drobné změně se bude systém chovat zase o něco lépe a přívětivěji

     Naučíme se změnit spořič obrazovky který se aktivuje před přihlášením k systému, změníme dobu jeho prodlevy a hlavně se naučíme přimět tlačítka myši k tomu, aby byla stejně rozložená, jako po přihlášení.

     Stejně jako předchozí nápady i tento je určený pro operační systém Windows XP.
Hodnocení: 0,00 (0 hlasů) - Ohodnotit - Celý článek | 2931 znaků | Počet komentářů: 2
Napsal/a Žirafka v 31. 07. 2008 v 20:13 (přečtení 2892×)
Windows
Trávím u počítače relativně dosti času a někdy bych řekla, že ho tam trávím až moc. O tom ale psát nechci, protože to je na dlouhé povídání a asi není v mých silách se rozhodnout, jestli to je moc, nebo málo, nebo tak akorát. Prostě trávím u počítače docela dosti času.

A protože mám celkem tři počítače, tak je toho k nastavování a zkoumání dosti. Tento jednoduchý tip je určený pro Windows XP, ale mám pocit, že to bude fungovat i ve starších tak i v novějších systémech od našeho milovaného Microsoftu
Hodnocení: 7,00 (1 hlas) - Ohodnotit - Celý článek | 3001 znaků | Počet komentářů: 2
Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Redakční systém XOOPS 2.5.9
Obsah © 2008-2018 Žirafoviny