Obrázek   
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:

Pamatovat si mneZapomenuté heslo

Nová registrace
Kam dále?
Hledání
Vzhled

(3 vzhledů)
Kdo je Online
7 uživatel(ů) je online (2 uživatel(ů) si prohlíží Veřejné mínění)

Uživatelé: 0
Hosté: 7

více...
Noví uživatelé
Kdo za co může
Administrátorka
Žirafka
Žirafka
Žirafička
Žirafička
Redaktoři
bernard
bernard
IvanH
IvanH
 
Emeritní
KatyH
KatyH

Letošní počasí je:
Nejenom to podzimní, myslím celý letošní rok. Na jednu stranu je opravdu krásně, na druhou stranu skoro neprší a to zase tak krásné není. No uvidíme, třeba se to změní :)
Končí 24.10.2018. 7:00
krásné 25 % 25 % (1)
normální 25 % 25 % (1)
předzvěstí katastrofy 50 % 50 % (2)
Počet hlasů: 4
Počet hlasujících: 4

Komentář je vlastnictvím svého autora. Vyjadřuje jeho názory, ne názory redakce nebo provozovatele webu či serveru.
Napsal/a Vlákno
henry
Publikováno dne: 18.10.2018. 8:12  
 Počasí
Nevím zda jsem pamětník nebo si hodně pamatuji . V dobách mého mládí, kdy jsem patřil mezi -náctileté, byly tyhle vedra úplně normální. Letopočet začínal 197x, letní teploty převyšující 30°C byly pravidlem. Jen zřídkakdy v měsících žní zapršelo, a když, tak krátce, vyjímečně hodinu, dvě. Ještě v dobách sběru brambor, tedy září, bývalo sucho a teploty relativně vysoké, i přes 25°C. Takže i říjen s teplotou okolo 20°C nebyl výjimkou, ale to už pršelo, stejně tak pršelo hodně na jaře a počátkem teplého léta. Pamatuju doby, kdy jsem rytí na zahrádce absolvoval v košili s krátkým rukávem, šlo o období přelomu říjen/listopad. Letošní počasí považuji za zcela normální s ohledem vždy na roční období. S ohledem na léta krátce předchozí je ale výjiměčné. Jen ty sucha takové nebyly.
EKKAR
Publikováno dne: 18.10.2018. 11:47   Aktualizováno dne:18.10.2018. 11:51
Přispěvatel
Datum registrace: 07.12.2008
Bydliště: v České Třebové
Počet komentářů: 152
 Odp: Počasí
Je to naprosto normální cyklická změna počasí související s tzv. "malým slunečním cyklem", trvajícím o něco málo víc než 11 let. https://cs.wikipedia.org/wiki/Sluneční_cyklus - vzhledm k použití diakritiky tento odkaz XOOPS špatně kóduje, je potřeba ho manuálně zkopírovat do adresního řádku prohlížeče celý.
Je to projev dopadu změn v aktivitě naší nejbližší hvězdy na počasí - a nejlíp to znají radioamatéři pracující v pásmu "dekametrových vln" neboli KV. To jsou vlny, které se odrážejí od vysokých oblastí atmosféry s vysokou ionizací, tzv. "ionosféry" zpátky k povrchu planety. Odrazivost se liší vejškově i kmitočtově, nižší kmitočty ionosférou projdou jen s přídavkem poruch, vyšší skoro úplně beze změn, metrový a dekametrový vlny se různě vysoko a s různou účinností buď utlumí, nebo odrazí. Přesnou intenzitu ionizace a tím i změnu odrazivosti určuje právě stav sluneční aktivity - když je hvězda klidná, je tzv. sluneční minimum, na Slunci se prakticky nevyskytujou "sluneční skvrny" = místa, kudy skrz fotosféru slunce vystřeluje magnetickým polem urychlená plazma ven do prostoru - a atmosférický děje prakticky nemá co ovlivnit. Pak je i počasí klidnější, s minimálníma výkyvama. Naopak při slunečním "maximu" je počet slunečních skvrn vysokej, hvězda vyvrhuje aktivní plazmu a vytváří větší intenzitu "slunečního větru" = vysoký vrstvy atmosféry jsou silně ionizovaný a dochází i k většímu ovlivnění nižších vrstev a tím i větším výkyvům v počasí. Poslední maximum proběhlo v roce 2014 a bylo podle měření výrazně menší než předchozí dvě až tři. Podle statistik se tak Slunce už letos přibližuje k dalšímu minimu aktivity, pravděpodobně nastanuvšímu v průběhu příštího kalendářního roku.
Žirafka
Publikováno dne: 18.10.2018. 14:59  
Administrátorka
Datum registrace: 04.05.2008
Bydliště: Ústecký kraj
Počet komentářů: 1067
 Odp: Počasí
Toto není chyba XOOPSu, ten jen přesně poslechne regulární výraz, který ovšem nezahrnuje znaky s diakritikou. Zatím se mi nedaří přijít na to, jak jej to naučit, ale možná se to jednou podaří.

Ono totiž dávat do odkazů znaky s diakritikou je pěkná blbost. Vím, ty za to nemůžeš, to je problém na Wikipedii, ale tady je vidět, jaké to přináší problémy...
EKKAR
Publikováno dne: 23.10.2018. 2:46  
Přispěvatel
Datum registrace: 07.12.2008
Bydliště: v České Třebové
Počet komentářů: 152
 Odp: Počasí
Proto jsem taky napsal, že to je kvůli použití diakritiky, na kterou XOOPS nereaguje dobře, zkoušel jsem to sem napasovat i bez ní, ale i když XOOPS pak ten odkaz zchroustá a správně "probarví" celej, tak to pak zase nefunguje na Wiki ...
henry
Publikováno dne: 23.10.2018. 11:40  
 Odp: Počasí
A co takhle zkracovadlo?
https://1url.cz/7Meq0
Jo, zdržuje to
Odeslat komentář
Pravidla komentářů*
Všechny komentáře se automaticky schválí.
Nadpis*
Jméno*
Email*
Webová stránka*
Zpráva*
Potvrzovací kód*
1 - 0 = ? (slovem)  
Napište výsledek tohoto příkladu
Maximální počet pokusů je omezen na 10.
Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Redakční systém XOOPS 2.5.9
Obsah © 2008-2019 Žirafoviny