Obrázek   
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:

Pamatovat si mneZapomenuté heslo

Nová registrace
Kam dále?
Hledání
Vzhled

(3 vzhledů)
Kdo je Online
14 uživatel(ů) je online (2 uživatel(ů) si prohlíží Veřejné mínění)

Uživatelé: 0
Hosté: 14

více...
Noví uživatelé
VIKIRYCH
VIKIRYCH
28.12.2022
panezi
panezi
08.09.2022
BigLadin
BigLadin
25.07.2022
flodur
flodur
16.07.2022
zd3n3k
zd3n3k
07.02.2022
OlegZirafoviny
OlegZirafoviny
18.01.2022
Sapén
Sapén
18.12.2021
renda15
renda15
20.07.2021
SATURNIN
SATURNIN
08.06.2021
JirkaS
JirkaS
24.04.2021
Kdo za co může
Administrátorka
Žirafka
Žirafka
Žirafička
Žirafička
Redaktoři
bernard
bernard
IvanH
IvanH
 
Emeritní
KatyH
KatyH

Považujete současné vypnutí, či blokování, proruských webů za logický krok nebo za omezování svobody slova?
Já vím, je to složité téma, ale třeba z toho bude rozumná diskuse.
Končí 10.4.2022. 23:59
Je to správný krok. 63 % 63 % (7)
Je to sporný krok. 18 % 18 % (2)
Je to omezování svobody. 18 % 18 % (2)
Počet hlasů: 11
Počet hlasujících: 8

Komentář je vlastnictvím svého autora. Vyjadřuje jeho názory, ne názory redakce nebo provozovatele webu či serveru.
Napsal/a Vlákno
IvanH
Publikováno dne: 3.4.2022. 13:48   Aktualizováno dne:3.4.2022. 13:50
Redaktor
Datum registrace: 04.02.2015
Bydliště:
Počet komentářů: 92
 Dezinformačné weby
Na slovensku zablokvali "dezinformacne" weby. V prikaze na zablokovanie nie je ubvedený dôvod lebo je to ževraj tajné. Takže štát nás dezinformovaných a zmetených chráni pred niečim čo nám ani nesmie prezradiť. Nie sme 4 ročné deti a vieme že deti nenosí bocian. Keď "dezinformačné" weby kritizovali Ficovu vládu boli dobré, chodili aj do vysielania a teraz keď kritizujú súčasnú za takú istú korupciu a nezvládanie situácie tak ich vypínajú... Zažil som dobu rušenia Slobodnej Európy a Hlasu Ameriky ale vždy sa našiel spôsob ako ich počúvať. Priznám sa že alternatívne zdroje som predtým nesledoval a teraz ich počúvam o to viac ako mi ich zakazujú lebo chcem vedieť prečo. Dosiahli presný opak.
Správajú sa rovnako ako Rusi a Čina ktorá blokuje zdroje informácii už dávno a kritizovali ich za to už roky...
EKKAR
Publikováno dne: 7.4.2022. 20:27  
Dost toho napovídá
Datum registrace: 07.12.2008
Bydliště: v České Třebové
Počet komentářů: 246
 dezinformační aneb válka pravd
Upozorňuju předem - měl jsem tu čest, nebo možná tu smůlu, prožít nemalej časovej úsek v samým srdci Ruska, v balšój děrévně nazyvájemoj Moskva. A mám možná to štěstí nebo tu smůlu, že vzhledem ke svýmu ročníku výroby a uvedení do provozu si docela dobře pamatuju, jak se u nás a k nám chovali "rusáci", kteří tvořili ony "bratrský vojska, dočasně umístěný na území Československa" - a co se o tom smělo a nesmělo říkat natož psát v novinách nebo vysílat v rádiu a TV. Z tý doby taky pochází jednotka dočasnosti - 1Ft neboli jeden FURT. A vím, jakým způsobem nám všem bylo nalejvaný do hlav "Poučení z krizového vývoje", "pravdy" o hrozbě kapitalismu a imperialismu - a naopak jak nám bylo zatajovány tisíce a statisíce jinejch pravd o lidech, odvezenejch "počítat stromy", případně "rýžovat zlato na Kolymu", nebo prostě zákeřně zastřelenejch "na útěku" z nějakýho lágru. A mluvil jsem o tom s lidma z Česka i z Ruska, z Pobaltí i z Kavkazu, ze Sibiře i z Dálněvo Vastóka. Všichnim pokud je neslyšel NĚKDO DALŠÍ, se shodovali v tom, že ruská "vlasť" (moc neboli vláda) je zkorumpovanej bordel a sviňská tyranie, nad kterou ve světě není, protože tu další, která ji chtěla předstihnout, porazila ta ruská na hlavu už v roce 1945. Ovšem jakmile byl v doslechu kdokoliv další, kdo "by mohl donášet", každej ztichnul jako by mu kočka sežrala jazyk. Takovej tam všude je strach - strach děsící i po desítkách let, strach z bezmoci, strach i jen z možnosti, že by někoho mohli "odvézt někam", odkud už by nebylo návratu. Ti lidi každej někoho takovýho znali, nebo znali někoho, kdo takovýho znal. A takhle se mezi všema šířil STRACH. Strach z moci, KTERÁ MŮŽE VŠECKO. Takhle se ale žádnej stát, kterej slouží aspoň trochu svým lidem, nechová. Tohle je základní projev tyranie. A jak pravil klasik, Z HLEDISKA VYŠŠÍHO PRINCIPU MRAVNÍHO, VRAŽDA NA TYRANU NENÍ ZLOČINEM! Takže i když je to nedemokratický a zdánlivě nehumánní, tak veškerý prostředky zneužívaný tyranem k tomu, aby násilně potlačil nesouhlas a kritiku svýho JÁ jsou z hlediska vyššího principu mravního omluvitelně vypnutelný a zabanovatelný - minimálně do doby, než pomine NĚČÍ POTŘEBA je k takovým tyranským potřebám zneužívat.

HOWGH!
Žirafka
Publikováno dne: 16.4.2022. 10:01  
Administrátorka
Datum registrace: 04.05.2008
Bydliště: Ústecký kraj
Počet komentářů: 1227
 Jak to vidím já
Tedy čekala jsem větší diskusi a asi více vyostřených názorů, ale i za tento výsledek jsem ráda, protože nedošlo k hádkám a ukazuje se, že zdejší čtenářstvo je mírumilovné

Já osobně vypínání dezinformačních webů považuji za velmi sporný krok, nicméně se kloním k názoru, že v současné situaci je to krok správný. Dokud se v Evropě nebojovalo, tak jsem nad existencí takových webů kroutila hlavou a přemýšlela nad tím, kdo asi tak jsou jejich čtenáři.

Potom vojska Ruské federace otevřeně zaútočila na zbytek Ukrajiny a v mých očích se tak vyřadili z civilizovaných zemí. Nevidím jediný důvod k tomu, proč nechat dále fungovat jejich propagandu.

Nicméně přesto všechno považuji vypínání jakýchkoli webů za krajní opatření, toto vypínání a blokování je hrozně snadno zneužitelné a mělo by se k němu přistupovat opravdu velmi obezřetně a výjimečně.

Nesmíme dopustit, aby docházelo k blokování webů s názory, které nejsou poplatné momentálnímu vládnímu názoru. Hranice mezi "Sputnikem", "Parlamentními listy" či weby skutečné opozice může být velice tenká a neostrá. Jakékoli zásahy je nutné provádět opravdu, ale opravdu pečlivě, promyšleně a obezřetně. Vím, opakuji se, ale tentokrát je to úmyslně, aby bylo zcela nepochybně jasné, jak to myslím.
Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Redakční systém XOOPS 2.5.10
Obsah © 2008-2020 Žirafoviny