Obrázek   
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:

Pamatovat si mneZapomenuté heslo

Nová registrace
Kam dále?
Hledání
Vzhled

(3 vzhledů)
Kdo je Online
13 uživatel(ů) je online (5 uživatel(ů) si prohlíží Články a povídání)

Uživatelé: 0
Hosté: 13

více...
Noví uživatelé
renda15
renda15
20.07.2021
SATURNIN
SATURNIN
08.06.2021
JirkaS
JirkaS
24.04.2021
ZdeněkP
ZdeněkP
17.04.2021
paavel
paavel
02.03.2021
milan
milan
25.01.2021
mhouser
mhouser
19.01.2021
patolog
patolog
03.01.2021
Mses20
Mses20
20.11.2020
wlezley
wlezley
25.10.2020
Kdo za co může
Administrátorka
Žirafka
Žirafka
Žirafička
Žirafička
Redaktoři
bernard
bernard
IvanH
IvanH
 
Emeritní
KatyH
KatyH

Zápisník pojídačky koláčů - Nastavení speciálních kláves notebooku Acer Aspire 3690

A trochu obšírnější povídání o tom, jak jsem na to přišla.
Napsal/a Žirafka v 17. 06. 2017 v 16:44 (přečtení 1673×) Další články tohoto autora
Zápisník pojídačky koláčů
     Již mnoho let mám počítač Acer Aspire 3690. Z dnešního pohledu to není už žádný zázrak, ale zatím mi věrně slouží a prožil se mnou nejedno dobrodružství a na mnoha různých akcích zachránil situaci tím, že prostě fungoval a dalo se z něj promítat a přednášet. Na rozdíl od jiných počítačů, které v daný okamžik nebyli schopné plnit svůj úkol. Takže i když občas už nestíhá nejnovější technologie a také jeho tělo nese nějaké šrámy a stopy po mnoha letech používání (byl koupen v roce 2006), rozhodně se jej ještě nechystám vyřazovat z provozu.

     Je to již také hodně let, co jsem se rozhodla smazat instalační data z pevného disku, skrytou partition zviditelnit a spojit se systémovým diskem. Dneska si říkám, že to asi nebyla úplně ideální volba, ale už se prostě stalo a situace je taková, jaká je. Klávesnice počítače obsahuje různá další tlačítka a také popisky alternativních funkcí kláves standardních. A ty mi nějakou dobu nefungovali. Důvodem byly chybějící ovladače a některé systémové soubory, které se mi po reinstalaci systému z CD nepodařilo získat. Celkem mi to nevadilo, ale před pár dny jsem si řekla, že když ty klávesy původně fungovaly, tak fungovat také budou a tak jsem se ponořila do hlubin internetu a vlastního počítače.

     Nainstalovala jsem systémové programy od Aceru, kupodivu se stále dají stáhnout z jejich oficiálních stránek, a pustila se tedy do bádání. Všechno se mi podařilo nakonec rozhýbat a nastavit, takže počítač fungoval jako zamlada. Základní problém byl v nepochopení toho, jak vlastně funguje Empowering technology a co všechno je potřeba k fungování některých systémových programů. Ono to vlastně není složité, jen mi to prostě nedocházelo.

     Takže počítač fungoval jak měl, všechna tlačítka i klávesy reagovaly jak měly, jen pořád hlásil chybu při stisknutí tlačítek FN + F2 a FN + F3, což má vést ke spuštění nastavení počítače a nastavení řízení spotřeby. Zbytek fungoval dobře, ale tyto dvě možnosti hlásily chybu typu nemožnosti najít soubor. Pořád jsem hledala v konfiguračních souborech, ale nemohla jsem nic najít. A nakonec jsem se podívala do Registru Windows a tam jsem našla to, co jsem hledala a ještě něco navíc

     Je otázkou, proč vlastně klávesy nefungovaly když původně určitě fungovaly. Odpovědí na tuto otázku jsou aktualizace. Prostě někdo aktualizoval ovladače, a obslužné programy, ale zapomněl na tuto změnu.

     Podotýkám, že následující řádky jsou odzkoušené na počítači Acer Aspire 3690 s operačním systémem Windows XP SP3, eSettings ve verzi 2.03.4009_20080902_1731 a ePower ve verzi 2.00.2017. Předpokládám ale, že postup bude na jiných typech počítačů Acer Aspire obdobný. Také připomínám, že před hraním si s Registrem je velmi vhodné si jej zazálohovat. Pro jistotu.

     Najdeme větev registru: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Compal\LManager\Settings\Buttons\ePM

a v ní klíč Command.

     Bude tam hodnota podobná C:\Acer\Empowering Technology\ePower\Acer ePower.exe a je potřeba ji změnit na hodnotu „C:\Acer\Empowering Technology\ePower\ePower_DMC.exe –l“ přičemž je důležitý i ten přepínač za příponou. Bez něj to nefunguje.

     Potom kousek od této větve najdeme větev druhou: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Compal\LManager\Settings\Buttons\eSetting

     A v ní opět klíč Command.

     Původní hodnotu „C:\Acer\Empowering Technology\eSettings\eSettingsN.exe" je potřeba změnit na „C:\Acer\Empowering Technology\eSettings\eSettings.exe".

     A to je vlastně všechno, stačí registr uložit a změny se ihned projeví, ani není potřeba restartovat počítač či operační systém.

     A ještě pár drobností. Ve větvi HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Compal\LManager\Settings\Buttons je mnoho dalších klíčů, které obsahují informace pro různá další tlačítka a klávesy. Jejich význam pochopíte velmi snadno, protože mají velmi dobře zvolená jména. Ve všech je vždy klíč Label který obsahuje text, jenž se po stisknutí dané klávesy zobrazí na monitoru. Takže pokud vás už nebaví koukat na „Wirelles LAN enabled“ není problém to změnit na cokoli jiného Jen je potřeba si dát pozor na diakritiku, protože ovladač, nebo použitý font, neumí češtinu, respektive se mu nelíbí kódová stránka 1250 a místo českých znaků zobrazuje různé podivnosti…

     Tento postup se dá použít i v případě, že vám původní vazby mezi klávesnicí a programem fungují, ale nevyhovují. Dost lidí nepotřebuje mít klávesovou zkratku na program pro nastavení systému, ale hodila by se pro něco jiného. Do klíčů label a command lze napsat cokoli a tak může klávesa pro spuštění programu ePower spouštět třebas obslužný program programátoru nebo podobně. Fantazii se meze nekladou
Hodnocení: 10,00 (1 hlas) - Ohodnotit -
Formátovat pro tisk Poslat známému Vytvořit z článku PDF
Komentář je vlastnictvím svého autora. Vyjadřuje jeho názory, ne názory redakce nebo provozovatele webu či serveru.
Napsal/a Vlákno

Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Redakční systém XOOPS 2.5.10
Obsah © 2008-2020 Žirafoviny